Bizi Takip Edin
Eposta satis@aivamedia.com Bizi Arayın! 0 505 973 58 43

WordPress İçin Olmazsa Olmaz 5 Eklenti

wordpress olmazsa olmaz eklenti

“WordPress, dünyanın en yaygın içerik yönetim sistemlerinden (CMS) biridir. Yaygın olarak kullanılmasının temelinde açık kaynak kodlu yapısı, kolay kurulumu ve kullanıcılar tarafından üretilen tema ve eklenti desteği bulunmaktadır.
WordPress’i kurmak, genişletmek ya da kullanmak için yazılım uzmanı olmanız gerekmez. Sadece bir kaç tık ile kurup hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa forumlar’da size yardım edecek onlarca kişi bulabilirsiniz.” diyor wordpress kendi sitesinde. Baktığımızda bugün dünya genelinde 300 milyon küsür kullanıcısı olduğunu görüsüyoruz ve bu da ne kadar haklı olduklarını gösteriyor.
Kurduğunuz wordpress sistemini çeşitli eklentilerle daha güçlü hale getirebilirsiniz. Aşağıda başlıca olmak üzere 5 tane eklentiye yer verdim. Zaman buldukça bu tarz paylaşımlar yapmaya çalışcam. Eğer wordpresste yeniyseniz bu eklentileri kurarak başlayabilirsiniz.
1- All in One SEO Pack
Tüm site sahipleri google ve çeşitli arama motorlarında üst sıralarda görünmek ister. Bu eklenti size bu konuda yardımcı oluyor. SEO (search engine optimizasyon – arama motorları optimasyonu) ayarları.
2- Google XML Sitemaps
Sitenizin google tarafından hızla indekslenmesini istiyorsanız bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız. Site haritanız kolayca güncellenecek ve Google’a aktarılacaktır.
3- Quick Adsense
Kolayca reklamlarınızı düzenleyebilir ve istediğiniz yerlerde yayınlayabilirsiniz. Örneğin tek bir reklam kodunu girerek bütün içeriklerde otomatikmen reklamın yayınlanmasını sağlayabilirsiniz !
4- WP Super Cache
İçerik yönü dolmuş wordpress sitelerinin ortak sorunudur sistemin hızındaki yavaşlama !  Bu eklentiyi kullanarak sitenizin açılışını 3 ila 7 kat arasında hızlandırabilirsiniz.
5- Stat Counter
Sitenizin ziyaretçi sayısını gösteren oldukça kullanışlı ve ayrıntılı bir eklenti.

Bir yorum yazmak ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.