Bizi Takip Edin
Eposta satis@aivamedia.com Bizi Arayın! 0 505 973 58 43

Sosyal Medya Yönetimi

Profesyonel Yönetilen Sosyal Medya Hesapları

Günümüzde markaların en önemli güçlerinden biri de her gün milyonlarca insanların ziyaret ettiği sosyal medya platformlardır. Sosyal Medyada hedef kitleniz ile işletmeniz hakkında en yeni haberler, yenilikler, kampanyalar, özel günler, yarışmalar vb. etkinlikler ya da bilgilendirmeler ile etkileşim içerisinde olmanız mümkündür. Burada biz devreye giriyoruz ve size en uygun planı belirliyoruz. Oluşturulan sosyal medya hikayeniz ile uyumlu profesyonel bir sosyal medya yönetimi sürdürüyoruz. 

Sosyal Medya Yönetimi

Neden Sosyal Medya?

Ülkemizde 37,7 milyon aktif internet kullanıcısı bulunmaktadır. Türkiye nüfusunun 76,7 milyon olduğunu düşünürsek aktif internet kullanıcı penetrasyonu (penetrasyon: mevcut kitle üzerine etki) %49 olmaktadır.

Türkiye’de 40 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Sosyal medya hesaplarının penetrasyon oranı ise %52 görünmektedir.

Mobil aracılığı ile 32 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Böylece, 40 milyon aktif sosyal medya hesabının %80’inin mobilden erişim sağladığı görünmektedir.

Verilere göre ülkemizde yaklaşık 69.6 milyon mobil kullanıcı bulunmaktadır.

En çok kullanılan 3 sosyal medya platformu ise; facebook, whatsapp ve instagram olarak görünmektedir.

Yüksek Performans!

Başarılı bir sosyal medya yönetimi ile hedef kitleniz ile direk etkileşime geçerek interaktif bir kimlik kazanabilirsiniz. Bu sayede bilinirliğiniz artacağı gibi yeni müşteriler ve ziyaretçiler ile de markanız daha güçlü bir hale gelecektir. Artan marka değeri ile güvenirliğini ivme kazanacak ve marka değeriniz yükselmeye devam edecektir.

Marka Bilinirliği100%
Farkındalık100%
Kurumsal İtibar100%
Marka Değeri100%

Aiva'da Sosyal Medya

sosyal medya marka stratejisi

Marka Stratejisi

Sosyal Medyada markanızın rehberi olacak, genel olarak işletmenize ve markanıza özgü prensiplerden ve çalışma şeklinden oluşan markanızın stratejisi belirlenir
sosyal medya planlama

Planlama

Sosyal medya hedefleriniz ve stratejiniz doğrultusunda yeni bir plan oluşturulur. Bu plan ile tüm sosyal medya kanallarınız şekillenir ve güncellenir.
sosyal medya işletme profili

İşletme Profili

Sosyal medya planı doğrultusunda sosyal medya platformlarındaki tüm profilleriniz yeniden düzenlenir ya da en baştan tekrar oluşturulur.
sosyal medya içerik yönetimi

İçerik Yönetimi

Sosyal medya profillerinizdeki tüm içerikleriniz analiz edilir ve gerekirse tekrar yapılandırılır. Planlama rehberliğinde belirli süre aralıkları ile yeni içerikler eklenir.
sosyal medya etiket ve konum

Etiket ve Konum

Sosyal Medyada doğru etiket ve konum kullanımı oldukça önemlidir. Tüm gönderiler buna göre tekrar gözden geçirilir ve bu doğrultuda yeni gönderiler paylaşılır.
sosyal medya kreatif tasarimlar

Kreatif Tasarımlar

Profesyonel çekimler ile oluşturulan görsel arşivinden gönderilerde kullanılacak ilgili görseller seçilerek yeniden işlenir ve tasarımsal değer katılarak sunulur.
sosyal medya marka hikayeniz

Marka Hikayeniz

Sosyal medyada giderek daha popüler bir hale gelen story özelliği sosyal medya çalışmalarımızda en modern, şık ve etkili şekilde kullanılmaktadır.
sosyal medya etkileşim yönetimi

Etkileşim Yönetimi

Sosyal medya kanallarınıza yorum, özel mesaj vb. yollardan gelen geri bildirimler titizlikle kontrol edilir, sonrasında ise en hızlı ve en doğru bilgilendirmeler yapılır.